Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do służby w drugim kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieję delegowania do lekturze za granicą polskich pracowników jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z przyczyny na zainteresowanie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej wysyłanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Delegowanie jest jedyną formą wysłania pracownika do kolejnego świata w charakterze czasowego pisania pracy w tym regionie. Należy przy tymże myśleć, iż w całkowitym stanie w którym pracownik tworzy domową funkcję za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w sferze budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do służby w Niemczech, konieczne jest zdobycie wizy Vander Elst. Stanowi wówczas wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych pomocy w pozostałym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej tezie może tymczasowo kierować naszych gości bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na produkcję co było miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i myśli na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą delegować naszych gości do służby w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona jest w projekcie tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do służby w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy zbiera się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie pamiętać zawartą umowę o pracę czy zejście z Polskim pracodawcą, w kontakcie spośród tymże potrzebuje istnieć zabezpieczony i zarabiać minimum od miesiąca u pracodawcy, który pragnie delegować pracownika do służby w Niemczech. Musi w kontakcie spośród obecnym legalnie istnieć na terenie Polski, mieć zezwolenie na pozycję. Wskazany jest dokument wydawany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w obrębie ubezpieczenia społecznego oraz co istotne aby wystąpić po te fakty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje świat w którym pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych listów trwa kilka tygodni dodatkowo w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten moment jest również niezbędny aby udowodnić, że książka w Niemczech nie jest ostatnim celem zatrudnienia gościa także z razu po zatrudnieniu nie pewno on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony jest na określone w Polsce oraz jego praca za granicą ma charakter jedynie tymczasowy dodatkowo w ramach naszej książce w Polsce został wyznaczony do robienia naszych obowiązków na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i dawaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową stawkę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom pomoc we każdych formalnościach i skuteczne delegowanie naszych gości do Roli w Niemczech. Nasza uwaga jest kompleksowa – z skutecznej oraz dużej rekrutacji ludzi z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez konsultacje prawe oraz poradę w załatwieniu wszystkich niezbędnych w ciągu delegowania pracowników materiałów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa efekty w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i instytucji u pracodawcy, umowa pracodawcy z firmą z innego państwa UE, zaświadczenie z firmy świadczącej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w przeciwnych pracach w współzależności z wielu czynników, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy występujący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do służby w Niemczech podlega przepisom w kierunku płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w współzależności z części i np. ogólna stawka to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej więc w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak też jedne nazwy do służby w jakich goście są delegowani przykładają dużą wartość do ocen czy pracownicy otrzymują płacę zgodną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cecha wypłaty dla gościa można wypłacić natomiast w formie ryczałtu czy diety lub w tryb niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków sztuce oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w wymiarze wychodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a też Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments