Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak drogie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Poradnik Klienta

Testy koronawirus – czemu są tak duże w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają krytyczne znaczenie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo jedynie na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, którzy korzystają podobne objawy, tylko potrafiące być produktem np. grypy lub nowej choroby, nie mającej nic wspólnego z groźnym wirusem.

Już do szpitala mogą dojść, jednak także osoby chore kiedy oraz też z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego kluczowe miejsce ma wykonywanie jak najistotniejszej kwoty testów, jeszcze tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są wygodne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i komunikat z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do ostatniego dana istnieje wyjątkowo informacja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na granicy wykrycia przeciwciał IgM w terminie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po związku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W rozmiarze skuteczności działania testów sugeruje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre efekty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne właśnie na rynku to drogie i najefektywniejsze narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które tworzyły dostęp z złymi lub nosicielami na istotne znaczenia jeśli należy o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na wszelkim świecie, w tym również w Polsce. Wyniki pomiarów są na końcu łatwo dostępne, żeby móc wdrożyć działanie będące na planu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments