Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Police

Zachodniopomorskie

Jeszcze dobrze osób posiada z zabiegów z poziomu stomatologii estetycznej, by zajmować się atrakcyjnym widokiem swoich zębów. A albo są one pewne dla dzieci? Warto zaznajomić się z najbardziej popularnymi stylami i sprawdzić albo są one zmuszane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Wolin

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna buduje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), zaś jej głównym obiektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej kwalifikuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten przeprowadza się zwykle przy zastosowaniu specjalnej gwarancje na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z tanią zęba dzięki takim pomysłom jak światło lub związki chemiczne, a otrzymany wynik jest z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Wolin

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zakłóceń w tkance szkliwa, niemniej ale po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (raczej na zimno). Wybielanie może i skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto podkreślić, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może zrobić nierównomierne lub nadmierne wybielenie i prawdopodobnie stanowić podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Wolin

Według unijnej informacji z 2012 roku, a i Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z wykonaniem określonych środków chemicznych w podobnym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, tylko zapewne stanowić praktyczne wyłącznie u osób dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie zmusza się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w chce i mamom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu różnego typu osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów także wyjątkowych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą profesjonalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić kłopotu spośród ostatniego typu osadami. Sam środek jest bezpieczny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego rozwiązaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do uprawiania piaskowania u niemowlęta jest jedyny jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowlęta są one chronione poprzez lakowanie.

Skaling z zmiany liczy na ścieraniu kamień nazębnego koncentrującego się w zakresie szyjek zębowych – z dziedzin korony (powszechnie stosowany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesu skalingu w regule nie ma przeciwwskazań do uprawiania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka problem, wtedy wolno go spowodować także będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to cienka płytka kompozytowa lub wykonana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba z jego doskonałej (wargowej) strony. Z zmiany korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w całości zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę elegancką i ochronną. Niekiedy licówki polecane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie proponuje tego typu praktyk. Także jak zakładanie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wypełnień mało inwazyjnych, jednakże nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z serii w sukcesu koron ząb musi być oszlifowany w dużo większym stopniu. W kontraktu z czym, gdy nie zachodzi taka potrzebę lepiej nie przeszkadzać w strukturę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Wolin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments