Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Wałcz zadzwoń 666484444

Zachodniopomorskie

Filozofia szczupłego zarządzania zarabia na pozycje. Lean Management grany stanowi w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwami z każdej dziedzinie. W częstej opinii metoda wiązana z biegiem produkcyjnym, dziś przenikła do niemal każdych obszarów funkcjonowania firmy.

Przeprowadzki Drawsko Pomorskie zadzwoń 666484444

Wdrożenie lean management w danej instytucji wymaga kompleksowych znajomości urządzeń i metod, a też dużej zmiany w środku myślenia kadry kierowniczej. Choć poznanie całej filozofii jest chcącym procesem, widoczne efekty zapraszają do pełniejszego wdrażania założeń. Sektor wysyłkowy automatyzuje nasze postępowania również stanowi drogim dowodem na to, jak wykorzystać potencjał nurtu lean. Jak filozofia Lean uzyskuje się w logistyce?

Zobacz również dpd Kołobrzeg

Szczupłe zarządzanie

W Polsce w języku o lean management wzięło się określenie szczupłe zarządzanie. Nazwa oddaje rzecz i pierwszy nurt tej sztuce, w zasadzie chodzi o to, by dzięki automatyzacji procesów nie marnować dostępnych zasobów. W ostatnim aparacie wystrzega się dużych inwestycji w urządzenia. W odróżnieniu od masowej produkcji, ilość wytwarzanych towarów jest ściśle jasna i polecana przez potrzeby rynku. Przy wykorzystywaniu założeń szczupłego zarządzania przy pracy może odbywać średnio o 50% pracowników mniej. Dodatkowo, polecana jest słabsza fizyczna powierzchnia, potrzeban do realizacji produkcji, a i oszczędzany jest godzina pracy inżynierów.
Termin to pieniądz

Wedle opracowań Womacka, Jonesa i Roosa wydanych w The Machine that Change the Word. The Story of Lean Production wynika, że przy wdrożeniu założeń tej filozofii inżynierowie marzą o połowę trochę czasu do przygotowania innego produktu. Docelowo są to wspaniałe korzyści finansowe. Lean management ogranicza zasoby niezbędne do realizacji. Całość pamiętania o pracy polega na dużym wykorzystaniu dostępnych dokumentów i bieżącym zużywaniu zasobów. LM to przede każdym dostosowanie procesu produkcyjnego do obecnej koniunktur na zbytu. Między sprzecznymi z tegoż początku Lean management pierwotnie stosowany w fabrykach, wszedł do rynku usługowego.
Początek, czyli praca po japońsku

zobacz również kredyty Kołobrzeg

Aby dobrze rozumieć założenia szczupłego zarządzania warto wrócić do korzeni I korzeni jego stanięcia. Cała koncepcja zaczęła tworzyć się już po II wojnie światowej. Tłem do wymian był japoński rynek motoryzacyjny, a pionierem metody był inżynier Taichi Ohno, który sprawił System Produkcyjny Toyoty. Rozwijał koncepcję wdrażając inne technologie i urządzenia potrzebne do optymalizacji procesu produkcyjnego. Ohno wprowadził głęboką tj. bezpośrednią obserwację procesów. Twierdził, że dobre zarządzanie produkcją możliwe jest tylko dzięki realnej obserwacji, i że właśnie wiedza wzięta z bliskiego doświadczenia może przynieść oczekiwane efekty. Chciałbyś od kadry zarządzającej fizycznej obecności na halach produkcyjnych (management by walking around), sam często sięgał z badania pracowników. Słuchał ich pomysłów. Przedstawiał się głosem tych, którzy na co dzień obsługiwali proces produkcyjny. To pomagało osiągać główny cel, czyli wyeliminowanie marnotrastwa.
Marnotrastwo zasobów

W trakcie tych uwadze Ohno wskazał kilka rodzajów niepotrzebnego marnowania zasobów, takich jak:

Oczekiwanie pracowników w trakcie przestoju maszyn
Zbędny transport
Nadprodukcja
Nadmierne magazynowanie i zbędne zapasy
Utrzymywanie sporej kwoty materiałów i materiałów

System Produkcyjny Toyoty kierował się nie właśnie na marnowaniu materiałów. Ohno wysoko cenił siłę ludzkich dłoni i umysłów, dlatego wystrzegał się marnowania energii pracowników. Zwracał szczególną uwagę na to, aby jak mądrze wykorzystać potencjał wszystkich ludzi. Spotkania managerów z gośćmi i przestrzeganie ich sprawy to codzienność w organizmie lean.
Tylko Japonia?

Wdrożenie szczupłego zarządzania przyniosło Toyocie ogromną przewagę konkurencyjną. Co stało wychwycone przez zachodnie koncerny, tylko tak właściwie potencjał metodyki lean został wykorzystany stosunkowo późno. Dotyczyło to specjalnie z braku pełnej dokumentacji, Ohno i współpracujący z nim inżynierowie nie przygotowali oficjalnej dokumentacji, dlatego też adaptacja metody na placu amerykańskim czy europejskim pokazała się trudniejsza.
The Machine That Changed the World

Do popularyzacji pojęcia przydałaby się wspomniana już publikacja The Machine That Changed the World wydana przez naukowców z Instytutu Technologii w Massachusetts. Wartość ta zawiera szczegółowe porównanie wydajności motoryzacyjnych z Japonii z tymi z USA i Europy. Wskazano na ważne punkty sukcesu produkcyjnego Toyoty. Analiza zafascynowała europejskich inwestorów. O filozofii Lean zaczęto dyskutować globalnie.

Przeprowadzki Drawsko Pomorskie zadzwoń 666484444

Metodyka Just in Time

W publikacji badaczy wyszczególniono wszystkie składniki płacące za sukces Systemu Produkcyjnego Toyoty. Ważnym była metoda Just in Time. To zdanie, w jakim wszystek moment produkcji dostarczany istnieje na chwila dzięki wykluczeniu systemu „pchanej” produkcji i wymienienia go sposobem typu „pull”. System ssący pobiera produkt z starego procesu, chociaż w terminie, gdy zaistniała faktyczna potrzeba zastąpienia zużytego materiału. Pozwoliło to Toyocie zorganizować produkcję, która nie przesyca rynku. Firma produkowała tak to, na co teraz był popyt.

Przeprowadzki Drawsko Pomorskie zadzwoń 666484444

Implementacja Lean w oparciu o główne filary

Kolejnym podstawowym elementem odpowiedzialnym za sukces lean management jest automatyzacja. W Toyocie gromadzono się na projektowaniu systemów produkcyjnych tak, aby wyeliminować wszystkie odchylenia od założonych standardów.

Szczupłe zarządzanie buduje się na kilku głównych założeniach:

Cena produktu ocenia z problemu widzenia końcowego użytkownika. To typ ocenia końcowy artykuł i definiuje nadawane mu liczby.
Strumień wartości wyznaczany dla każdego produktu. Zbiór czynności koniecznych do wytworzenia produktu. Każde składniki powinny stanowić widoczne i jasno określone. Producent musi znać co kładzie się na wszystek proces, rozpocząwszy od czasu zakupu surowców.

Przeprowadzki Drawsko Pomorskie zadzwoń 666484444

Dopiero to realne oszacowanie kosztów jest dodatkowe.
Ciągły przepływ – wartości w organizmie produkcyjnym idą w postępowanie czysty i interesuje to wszystkiej materii począwszy na tematach, i na reklamie kończąc. W współczesnym obiektu przydatna istnieje też metoda one-piece-flow, która blokuje pracowanie w długich częściach. [1] System ssący – realizowane są tylko niezbędne wielkości i dopiero potrzebnych produktów. Małe partie i ale na wyraźny sygnał.
Ciągłe udoskonalenie. To przyjemna myśl metodyki Lean, zamiłowanie do perfekcji w toku filozofii Kaizen, czy też przez wprowadzenie radykalnych zmian.

Jak sektor usługowy czerpie z lean management?

Adaptacja metodyki szczupłego prowadzenia na potrzeby sektora usługowego przyniosły tak właściwie dopiero lata 90. Po zastosowaniach w firmach produkcyjnych na całkowitym świecie dostrzeżono potencjał drzemiący w niniejszej drodze. Nadmiar, który spowalnia realizację ten stanowi w wszystkim sektorze. Pojawił się wpływ na „odchudzenie” firm świadczących usługi. Warto zaznaczyć, że wąskie dołączenie do metodyki lean bardzo przeszkadza jej potencjał. Więc nie jest tylko sposób na redukcję kosztów. To wielka koncepcja, która powoduje na maksymalne wykorzystanie zasobów. To przede każdym nowy rozwiązanie myślenia, wokół którego powinno być całe przedsiębiorstwo. Co ważne, lean menagment w domowych zadaniach zawiera obawę o wielką klasę produktu.
Nr 1 zasoby ludzkie

W trakcie wdrażanie metody pojawia się wiele problemów, między innymi stereotypy, które pojawiają się wokół tej technologie. Lean nie jest przekonaną skrzynką z urządzeniami. Adaptacja szczupłego zarządzania wymaga szerokich kolei w form a toż na nowym tle: technicznym czy ekonomicznym. Ogromnym miejscem do kolei istnieje ponad dołączenie do skorzystania zasobów ludzkich. To nauka, która zwraca się na stworzeniu pewnej kultury organizacji. Lean buduje się na płaskiej hierarchii, duży nacisk montowany istnieje na pozycję zespołową i szkolenia wewnętrze pracowników, którzy docelowo zyskują uniwersalną pozycję, nie są niezastąpieni, płynnie zmieniają stanowiska. Lean oszczędza zasoby, oszczędza i energię ludzką, minimalizują np. niepotrzebną rywalizację pomiędzy poszczególnymi działami
Zamiłowanie do perfekcji i feedback

Zamiłowanie do ciągłego udoskonalenia dzięki płynnym przepływom danych między kadrą kierowniczą i pracownikami. Dbałość o dobry feedback jest tutaj wielkie znaczenie. Odpowiedzialność kładziona jest wyjątkowo na menagerów, którzy mówią za wewnętrzną organizację firmy. Pracownik oraz jego termin to najwspanialsza liczbę firmy. Może istnieć on chroniony dzięki ogólnym integracjom organizmów i automatyzacji procesów. To projekt na prowadzenie biznesem, który podejmuje się w wszystkim sektorze, oraz w części e-commerce.

Usprawnienie w e-commerce

W świecie sprzedaży online cały proces dania artykułu do klienta zawiera i ważny aspekt przesyłki kurierskiej. Jak usprawnić pracowania w rynku wysyłkowym? Tutaj narzędziem optymalizującym potrafi żyć zastosowanie z pomocy brokera. Automatyzacja systemu pomoże zaoszczędzić godzina i chęć osób obsługujących przesyłki. Poza oszczędnością finansową dany e-sklep może zaoszczędzić aż 125 godzin pracy rocznie, jeśli wyeliminowanie zostanie np., żmudne wypełnianie listów przewozowych. Te na placu narzędzia takie jak np. porównywarka cen czy integracja z systemem eBay, zezwalają na optymalizację kosztów oraz etapu pracy.

Szczupła logistyka

Wśród rosnącej konkurencji firmy szukają jeszcze to nowocześniejszych usprawnień na optymalizacje działań. To czysty proces, który z stabilnością będzie kontynuowany w przyszłości. Właśnie takie postępowanie do biznesu może pomóc w osiągnięciu wyniku na przesyconym rynku. Nowa sytuacja z upodobaniem do redukcji kosztów i uproszczanie procesów, zmienił rynek KEP. Metodyka lean dawana w myśleniu transportu czy strategii magazynowania sprawdza się w sukcesie większości firm.

Źródło artykułu Zarządzanie w nurcie Lean. Automatyzacja logistyki

Przeprowadzki Drawsko Pomorskie zadzwoń 666484444

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments