Modelowanie sylwetki tą metodą jest łatwe i przyjemne. Poznaj endermologię

Modelowanie sylwetki tą metodą jest łatwe i przyjemne. Poznaj endermologię

Warto przeczytać

Endermologia to zabieg, który wykorzystuje masaż podciśnieniowy do ujędrniania i modelowania ciała. Można stosować ją zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Pomaga w redukcji cellulitu, obrzęków i zwiotczeń. Procedura jest bezinwazyjna, relaksacyjna i jednocześnie bardzo skuteczna. Poznaj ją bliżej.

Co to jest endermologia?

Modelowanie sylwetki podczas zabiegu endermologii LPG Alliance, dostępnego m.in. w Klinice Miracki w Katowicach, możliwe jest dzięki intensywnej stymulacji tkanek przy pomocy masażu podciśnieniowego. Jest to technologia, która wspiera naturalne mechanizmy metaboliczne i regeneracyjne w organizmie. Masaż pobudza ciało do szybszego usuwania podskórnej tkanki tłuszczowej, zmniejsza obrzęki i stymuluje produkcję białek odpowiedzialnych za dobrą kondycję skóry.

Na czym polega modelowanie sylwetki przy pomocy podciśnienia?

Endermologia trwa około pół godziny. Przed zabiegiem pacjent zakłada specjalny kombinezon (endermowear), który ciasno przylega do ciała i chroni przed bezpośrednim kontaktem z urządzeniem. W trakcie endermologii generowane jest podciśnienie, które zasysa fałd skóry pomiędzy rolki umieszczone w głowicy. Rozpoczyna się wewnętrzne i zewnętrzne masowanie skóry. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie, zgodnie ze stanem tkanki oraz intensywnością wybranego zabiegu. W ten sposób skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach. Poprawia się jej ukrwienie i dotlenienie, co wpływa na przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej. Endermologia prowadzi do aktywacji mechanizmu lipolizy, czyli rozkładu tłuszczu (trójglicerydów) do kwasów tłuszczowych i glicerolu, które następnie uwalniane są do krwiobiegu, wychwytywane przez inne tkanki i zamieniane w energię.

Chociaż pierwsze rezultaty endermologii można zauważyć już po trzech zabiegach, specjaliści zalecają więcej powtórzeń, co najmniej 5-6 zabiegów. Regularne wykonywanie masażu podciśnieniowego pozwala na utrzymanie sylwetki w świetnej kondycji. Warunkiem skutecznego modelowania sylwetki jest zdrowe odżywianie się, wypijanie około 2,5 litra wody dziennie oraz umiarkowana aktywność fizyczna w trakcie trwania terapii, a także po jej zakończeniu.

Efekty zabiegu endermologii

Efektem endermologii jest m.in. redukcja cellulitu i podskórnej tkanki tłuszczowej. Systematyczne zabiegi endermologii pomagają pozbyć się obrzęków. Masaż podciśnieniowy usprawnia oczyszczanie organizmu z toksyn i likwiduje zastoje limfatyczne. Zabieg polecany jest osobom zmagającym się z:

  • problemem wiotkiej skóry po znacznym ubytku masy ciała,
  • cellulitem,
  • miejscową „otyłością” (gromadzenie się tkanki tłuszczowej w niektórych częściach, ciała mimo prawidłowej masy ciała),
  • obrzękami,
  • zaburzeniami krążenia krwi i limfy,
  • przewlekłym stanem napięcia mięśni,
  • nadmiarem toksyn w organizmie.

Endomasaż brzucha, pośladków czy ud prowadzi do szybszej redukcji tkanki tłuszczowej w tych miejscach. Znika nie tylko tzw. pomarańczowa skórka, ale też cała sylwetka staje się wymodelowana i szczuplejsza. Zabieg ten pobudza do pracy również komórki tkanki łącznej, które zaczynają produkować więcej kolagenu i elastyny. Skóra staje się dzięki temu bardziej elastyczna, jędrniejsza i lepiej napięta.

Warto zaznaczyć, że endermologia powinna być traktowana jako element wspomagający proces odchudzania, a nie jako środek do osiągnięcia szczupłej sylwetki. Nie przyczyni się do redukcji masy ciała, rozbudowy mięśni czy usunięcia znacznych depozytów tkanki tłuszczowej. Do tego niezbędna jest zdrowa dieta oraz regularna aktywność fizyczna.

Dowiedz się więcej o endermologii – umów się na konsultację ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments