pozyczki bez bik

Mieszkanie dla Młodych

Polecane portale

Zakup mieszkania to niezwykle ważna inwestycja, wymagająca dużego nakładu pieniężnego. Jednak nie każdy człowiek jest w stanie sprostać temu wyzwaniu finansowemu.

Mieszkanie dla Młodych

Rząd, w ramach polityki prorodzinnej, wprowadził w życie program wsparcia w nabyciu lokalu mieszkalnego na rynku pierwotnym i wtórnym – „Mieszkanie dla Młodych”. Jest on skierowany dla ludzi poniżej 35. roku życia. W przypadku rodzin i par, decyduje wiek młodszego partnera. Pomoc polega na dofinansowaniu ze środków budżetu państwa do wkładu własnego.

W przypadku osób samotnych i par bezdzietnych dopłata wynosi 10%, dla rodzin wychowujących jedno dziecko dofinansowanie sięga 15%, 20% – dla osób i rodzin z dwójką dzieci, natomiast dla par wychowujących co najmniej troje dzieci – aż 30%. Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z programu „Mieszkanie dla Młodych”? Przede wszystkim nie można być właścicielem innego lokalu mieszkalnego, cena nabywanego mieszkania nie może przekraczać określonego ustawowo pułapu dla danej lokalizacji.

 
Artykuł powstał dzięki serwisowi Mieszkanie Kołobrzeg
 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments