miodowe lata

Koszulki Miodowe lata Lipiany

Zachodniopomorskie

“Miodowe lata” to ponadczasowy program, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą popularnością, nawet wśród młodych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Program został zrealizowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno uwierzyć, że cały program jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Biały Bór

 

Został on nakręcony na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 sezonów. W 2004 roku podjęto się kontynuacji programu, która została przedstawiona w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na różnorodnych programach telewizyjnych. Można je również łatwo odszukać w internecie wyszukując hasło miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej witrynie.

Koszulki Miodowe lata Biały Bór

Serial opowiada o przygodach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi postaciami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy ciągle poszukują sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie ogromnej majątku. Działania podejmowane przez nich w tym celu, za każdym razem kończą się niepowodzeniem i wplątują ich w problemy. Przyjaciele są nierozgarnięci i naiwni, ciągle popadają w sprzeczki między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wywinąć bez szwanku, wiedzą również, że ich przyjaźń jest na zawsze i nie mogą bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Biały Bór

Karol Krawczyk to postać nieco nieugięta, nierzadko chodzi nerwowy, więc łatwo wytrącić go z równowagi, co nierzadko robi przyjaciel Norek. Jest niezwykle sprytny, zawsze obmyśla nowe plany, dzięki którym w końcu uda mu się wzbogacić. Do swoich poglądów zawsze udaje mu się przyciągnąć Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niestety plany te zawsze kończą się fiaskiem. Jako motorniczy, Karol marzy o kierowaniu nowego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj przestarzały. Praca stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, bezustannie śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana matka Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego usposobienia, Karol w głębi serca jest ciepłą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu kłótni bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Biały Bór

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanałach. Ze względu na swoje spokojne i sympatyczne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i niepoważnych planów. Jego postać jest opozycją dla osoby Krawczyka. Tadeusz jest spokojny i szczupły. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często spożywa z nimi posiłki.

Równie ciekawymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z charakterem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety stale krytykują odrealnione plany swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo mocnym usposobieniu, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego męża Tadeusza.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie niepoważne pomysły Karola, jednak często stara się go zatrzymać przed wplątaniem się w kolejne kłopoty. Pomimo swojego spokojnego usposobienia, potrafi jedną ripostą zabrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej zadowala, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Biały Bór

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi cytatami i motywami z serii to świetny pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest wiele ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to na przykład klasyczne powiedzenia Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy najpopularniejsza cytat Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (bez koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Biały Bór

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments