Komputer stacjonarny, laptop

Komputer stacjonarny, laptop, netbook

Polecane portale

Wiele osób zastanawia się nad zakupem urządzenia, które będzie używane jako następca, zwykle emerytowanego już, komputera.

Komputer stacjonarny, laptop

Wcześniej nie było raczej większego problemu z wyborem- jeszcze 10 lat temu większość urządzeń to były komputery stacjonarne, następnie znaczną popularność zyskały laptopy, podczas gdy obecnie mamy do dyspozycji też takie urządzenia jak netbooki, tablety, nie wspominając o palmtopach, czy też wszelakich odmianach komputerów stacjonarnych (np. media center, minibox itp.) i przenośnych.

Co więc wybrać? Wszystko zależy od tego, do czego będzie służyło nam dane urządzenie. Jeśli wydajność ma być b. duża, a używane będzie tylko w domu- najlepszy zakup to komputer stacjonarny. Jeśli wydajność jest ważna, ale musi być też mobilne- wtedy wybierzemy laptopa, zwykle z wydajnym procesorem i kartą graficzną, ale droższego od komputera stacjonarnego.

A jeśli najbardziej istotna jest mobilność i małe rozmiary w połączeniu z długim czasem pracy- dobry wybór to netbook, bądź tablet. Zaś palmtop lub smartfon sprawdzi się w zastosowaniach, gdzie liczy się mały rozmiar i długi czas pracy na baterii.

Artykuł powstał dzięki portalowi filarum logowanie
 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments