Kołdra a pora roku – czy ma to znaczenie?

Kołdra a pora roku – czy ma to znaczenie?

Warto przeczytać

Zimą i latem zmieniamy zawartość swojej garderoby. Logiczne więc, że i nasza pościel oraz kołdra potrzebują takiej zmiany. Jedni wiążą ją z założeniem nowych poszewek i wietrzeniem na świeżym powietrzu. Inni z kolei chowają letnie poduszki do szafy, by móc cieszyć się specjalnymi, przygotowanymi na tę okazję zimowymi wersjami pościeli. Jak wybrać kołdrę na zimę? Czy warto mieć sezonowe tekstylia? Sprawdźmy.

Zimowe poszewki – pościel na 4 pory roku

Każda pora roku wymaga innego rodzaju pościeli. Przede wszystkim dlatego, że nasze ciało reaguje na zmiany temperatur i dopasowuje do nich pracę gruczołów i całego organizmu. Jeśli więc zimą będziemy spać pod cienkimi tkaninami, komfort naszego wypoczynku z pewnością się obniży. Tak samo latem – upał i duszne powietrze nie sprzyjają higienie snu pod grubą kołdrą, powleczoną w wełniane lub flanelowe tekstylia. Na stronie ExpertSnu możesz znaleźć szeroki wybór pościeli, poduszek i kołder na każdą porę roku. Znajdziesz więc idealne poszewki do swojej sypialni i zapewnisz sobie zdrowy i higieniczny sen.

Jaka powinna być kołdra zimowa?

Kołdra na zimę musi mieć odpowiednią grubość i rodzaj wypełnienia. Najlepsza będzie puchowa, np. z gęsich piór. Wierzchnia część kołdry powinna być pokryta warstwą naturalnej tkaniny – bawełny lub jedwabiu. Tak uszyte i zaprojektowane nakrycie zapewni nam komfortowy, zdrowy i wygodny sen, nawet w mroźne noce. Kołdra zimowa dodatkowo termoizoluje nasze ciało.

Kiedy z jakichś przyczyn dwa komplety nakryć na różne pory roku do nas nie przemawiają, dobrym rozwiązaniem może okazać się kołdra sezonowa. Zazwyczaj jest ona dwustronna. Może też być zaprojektowana w taki sposób, by dostosować ciepło do okoliczności na zewnątrz. Wybierając tego typu kołdrę zapewnimy sobie spokojny i zdrowy sen.

Głęboki sen o każdej porze roku

Chcąc spać zgodnie z zasadami, należy odpowiednio przygotować sypialnię. Temperatura w niej nie powinna przekraczać 20°C i pokój należałoby odpowiednio wywietrzyć. Co jednak w chwili, gdy za oknem mróz, a my nie możemy zasnąć? Rano również trudniej wstać z ciepłego łóżka, gdy w naszej sypialni jest chłodno. Wtedy umilmy sobie noce ciepłą piżamą, a w pobliżu łóżka przygotujmy ciepłe kapcie i szlafrok.

Dzięki temu, łatwiej nam będzie obudzić się rano i stanąć na nogi. Jeśli nie mamy problemów z zasypianiem i chcemy wstawać bez włączania drzemek, nie zasuwajmy rolet na noc. Światło świtającego dnia, rozbudzi nasze zaspane ciało. Jesień i zima to najtrudniejsze pory roku nie tylko dla naszego snu, ale i dla zdrowia. Dbając o to pierwsze, na pewno łatwiej nam będzie przetrwać ten czas.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments