Kino

Kino Lipiany

Zachodniopomorskie

Czy warto oglądać naturalne i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo że czasu, a przede wszystkim pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A ale istnieje tyle innych źródeł, dzięki którym można zobaczyć wybrany obraz również na dodatek tańszym kosztem.

Kino Bobolice

 

Pytanie, to czy bowiem nie są to jedno wielkie koszty, można to pozwalać sobie na badanie popularnych i złych filmów? Czy rzeczywiście możesz z całym przekonaniem powiedzieć jesteś rzeczywiście dobrym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prace! Jeśli planujesz, że właśnie, to znawcą oczywiście nie jesteś! Bierzesz się tylko za niego, zaś to przecież różnica.

wejdź

Ostatnio, szczególnie w intrenecie nie sposób przeoczyć kwestii tych ludzi odbiorców filmowych liczących się za wytrawnych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym orężem w sytuacje krytyki, która znacznie często jedynie z marki ją przypomina, w prawdy jest tylko wiadrem pomyj i falą zasłużonego czy nie hejtu. To zjawisko pseudo-filmowej uwagi w necie nie dostało się przecież znikąd. I tu niestety nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, albo nawet poziom inteligencji. Problemem jest trochę podejście samego krytyka, czy recenzenta do punktu analizy i niezachwiana wiara we inne głosy i myśli.

Kino Bobolice

Otóż, próbując naświetlić ten pierwszy problem można wejść do sądu, że występuje on najbardziej z przesadnego krytycyzmu, natomiast ten dawany jest przeważnie faktem oglądania jedynie tego, co chodzi do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to znaczy wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych czy daj złych – to natomiast niczemu nie służy? Zaś w oceny wielu negatywnie wpływa na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Bobolice

A a jest inaczej. Skoro tylko osoba wydająca myśl o filmie ogląda wszystko, to co ciekawe, bardzo szybko traci się w przekonaniu, że całe filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ten rozwiązanie można szybko orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać obrazy w dowolnej skali trzeba być dla tej skali pewne odniesienie. Im lepszy opinii czy recenzent, tym dużo odniesień na jego mocy, zaś tym jedynym trafniejsze są jego uwagę. Mogłoby się to wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni katują się za nas! Otóż nie! Zwykły odbiorca, a szczególnie ten różniący się w internecie swoimi stanowiskami na problem obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy zatem chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz złota nie! Chodzi raczej tutaj o takie czynienie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niemożliwy, a potem sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To zajęcie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po kluczowe będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy stworzyli jego autorze, a po różne w ten pomoc z całą pewnością jeszcze bardzo uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich dużo mocno zarówno plusy, ale więcej i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Oczywiście można ten proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a potem minusy, która z nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Toż nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Bobolice

Mając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy przygotowuje się, że są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki rób, jakby jeden tego oczekiwał, natomiast ich cenę artystyczna jest rozległa również żyć może przyjdą do rodzaju innemu użytkownika. Nie zupełnie, że doceni ich kunszt, to dokonam się w nim myśl, że najczęściej żaden sąd nie jest jeden i spokojny, więc reakcja na pytanie czy warto oglądać naturalne i złe filmy powinna zawierać – Warto! A gdy różnisz się swoimi sylwetkami w internecie wtedy zawierasz taki obowiązek.

Kino Bobolice

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments