Jak zwiększyć żywotność baterii w smartfonie

Jak zwiększyć żywotność baterii w smartfonie

Aktulności

Baterie w dzisiejszych telefonach są prawdziwą zmorą użytkowników, stanowią prawdziwy paradoks do smartfonów. Z jednej strony otrzymujemy znacznie więcej niż telefon, prawdziwe przenośne centrum sterowania, a z drugiej – konieczność podłączenia co kilka godzin urządzenia do gniazdka, bo wolność okazuje się być mocno ograniczona.

Jak zwiększyć żywotność baterii w smartfonie

Nie jesteśmy jednak na straconej pozycji w tej nierównej walce. Istnieje kilka trików, umożliwiających zwiększenie żywotności baterii, o których nie każdy wie. Oto one:

Ekran
Im większy ekran, tym większy pobór energii z akumulatora. W dzisiejszych telefonach to właśnie wyświetlacze są największymi pożeraczami prądu. Jednak ten apetyt można zredukować zmniejszając jasność ekranu (nowoczesne telefony mają zazwyczaj czujnik jasności, jednak warto wstawić sobie widget na pulpit i w razie czego samemu ustalać wartość). Drugą ważną rzeczą jest ustawienie długości podświetlenia – im krócej, tym lepiej.

Łączność bezprzewodowa i GPS
Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS – to bardzo przydatne funkcje, jednak nie zawsze potrzebujesz ich wszystkich na raz. Wyłączaj te moduły, których akurat nie używasz.

Przydatne aplikacje
Warto również zaopatrzyć się w darmowe, przydatne aplikacje, które pomogą nam monitorować stan smartfona i kontrolować zużycie energii przez niego. Są to np. Greenfity, GO Power Master czy Advanced Task Killer.

Artykuł powstał dzięki portalowi abc Apteka

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ądek
ądek
5 lat temu
Daj ocenę :
     

Byłam zachwycona całym procesem załatwiania kredytu, szybko i przyjemnie, bez komplikacji, dlatego dodaje ten komentarz. Wcześniej z mężem nie wiedzieliśmy, że tak łatwo możemy zyskać dodatkowe finanse na rozwój naszej działalności. Firma jest bardzo pomocna, a współpraca jest bardzo owocna. Polecam gorąco tę firmę wszystkim!

Lena
Lena
5 lat temu
Daj ocenę :
     

Jakieś marne te porady. Bateria w telefonach i tabletach nie lubi być doładowywana do końca ani wyczerpywana do zera. Potem i tak jej liczba doładowań akumulatora się zmniejsza i telefon jest do wymiany.