Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Recz

Zachodniopomorskie

Współczesna stomatologia zezwala na uzyskanie dobrych efektów nawet przy wielkich brakach zębowych.

Implanty zębowe Koszalin

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright
wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Obecnie do możliwości mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Koszalin
mosty protetyczne Koszalin
ruchome protezy zębowe Koszalin

Każda z tych dróg jest własne walory oraz minusy, więc warto zaznajomić się z nimi około przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto dobrać je jak już!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Że żyć toż też kwestia chorób dziąseł, na przykład paradontozy. Także usunięcie zęba potrafi żyć rezultatem jego uszkodzenia mechanicznego, na przykład pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto dobrać je jak szybko. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba ma duży wpływ na zgryz, ponieważ że prowadzić nie wyłącznie do tematów z żuciem, lecz zarówno do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może uzyskać też do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

To wtedy, gdy pojawia się błąd w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto przemyśleć jak najszybciej – lub w takim wypadku lepiej wybrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe zaliczane są za najlepszą drogę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega więc na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w znaczenie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu przenosi się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, które potrafią posłużyć nawet na ponad 20 lat. Kupią na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak toż jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do coś jednego czy kilku braków. Takie podejście odnosi się również w sukcesu bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na których przenosi się na pewne specjalną protezę.

Głównym minusem implantów jest ich ogromna wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to kurs od jakiś 3500 dobrych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to zarówno łatwy sposób na uzupełnieni brakujących zębów. Są one możliwość dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na określone. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego znajduje się specjalne uzupełnienie, najczęściej wykonane z porcelany, które montowane istnieje na okolicznych dla braku zębach – w wyniku tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak wymaga istnieć objęty zębami posiadającymi korzenie – więc tak zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy konieczne istnieje jednocześnie przygotowanie ich przyjmowania kanałowego. To brak tej technologii, ponieważ często potrzebne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po ukończeniu mostu protetycznego jest niezwykle korzystny – jest on niemalże nie do poznania z indywidualnych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów jeszcze jest bogata – potrafią one być nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z jakiś 1000 dobrych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ta sprawa to protezy ruchome, na przykład zbudowane z akrylu. To tani możliwość na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może tworzyć ból w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a też trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z zastosowaniem specjalnych preparatów Także nie gwarantuje ona naprawdę trudnej odporności jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane rodzaje protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Koszalin

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments