Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D - czym się różnią?

Hartowane szkła Police

Poradnik Klienta

Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

Właśnie pozyskał nowy smartfon a ważne, o czym pomyślałeś, to zabezpieczenie jego wyświetlacza powłoką ochronną. Zdecydowałeś się na szkło hartowane, lecz szukając dobrego produktu natknąłeś się na oznaczenia: 2D, 2,5D, 3D i myślisz się, jakie są między nimi różnice? W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje szkieł ochronnych.

Hartowane szkła Chojna

Szkło hartowane 3D – następca tradycyjnych szkieł ochronnych?

Jak urodził się pomysł szkła hartowanego 3D? Albo to najróżniejszy wynalazek producentów powłok ochronnych na ekrany urządzeń mobilnych, który wyprze poprzednie formy?

 

zamów kuriera Expres poczta

– Projektanci nowych telefonów oferują modele o coraz nowocześniejszym wyglądzie i gustownych kształtach. Smukłe i cienkie sylwetki obudowy oraz przede każdym mocno zaokrąglone na ścianach wyświetlacze sprawiają, że smartfony wyglądają po prostu świetnie i pięknie się sprzedają. Specjalne kształty wymagają jednak specjalnej ochrony. Zwykłe szkło hartowane 2D nałożone na ekran nie jest w stanie przykryć go w pełni, najmniejsze elementy ekranu, czyli boki, nadal pozostaną niezabezpieczone. Właśnie dlatego producenci akcesoriów ochronnych zaprojektowali kolejno szkła 2,5D oraz 3D, o prawie lub bardziej zagiętych krawędziach, by chroniły ekrany dotykowe na wszelkiej powierzchni – tłumaczy przedstawiciel sklepu internetowego Nasmartfona.pl, oferującego bogaty asortyment szkieł oraz folii ochronnych na dania mobilne.
Hartowane szkła Chojna

Czym to różnią się poszczególne rodzaje szkieł hartowanych? Przede każdym kształtem, lecz także sposobem mocowania oraz oczywiście ceną. Szkło hartowane 2D osiągnie swoje zamierzenie w wypadku telefonów z płaskim ekranem, ale nie będzie właściwą ochroną dla projektów z pełnymi krawędziami. Tutaj wykorzystywane są produkty 3D. Szkło typu 2,5D to zwykli następca powłok 2D, który doskonale wykona naszą karierę w wypadku ekranów płaskich oraz lekko zaokrąglonych na ścianach. O w niniejszym sezonie wspomnieć, że wymienione wyżej produkty mogą u niektórych producentów być pod różnymi firmami, a mianowicie: szkło hartowane płaskie, szkło hartowane z ramką, szkło hartowane UV. Artykuły są te jedne, drugie jest ich oznaczenie.
Szkło 2D, 2,5D, 3D – charakterystyka
Hartowane szkła Chojna

Szkło 2D to szkło płaskie. Jest najuboższym i najdostępniejszym rozwiązaniem oddanym do modeli telefonów z płaskim wyświetlaczem. Do jego montażu niechciane są żadne dodatkowe akcesoria. Jego boki nie są zaokrąglone, istnieje to ryzyko, że już otworzy się przy krawędziach kruszyć.
Szkło 2,5D to szkło z ramką, przykrywa cały wyświetlacz telefonu wraz spośród jego oprawką. Dodatkowo ściany są lekko zaokrąglone, a przez to nieco wrażliwe na zużycie. Warstwa kleju jest położona dopiero na barwionej ramce, co w wypadku produktów niższej sytuacje może zawierać ich stopniowe odklejanie się od wyświetlaczy, tylko w artykułach ekskluzywnych wartości nie powinno to posiadać miejsca. Takie szkła pasują do jakiegoś rodzaju etui, niezależnie z tego, jak bardzo krawędzie pokrowca nachodzą na początek urządzenia.
Hartowane szkła Chojna

Szkło 3D, zwane niekiedy szkłem hartowanym UV lub szkłem pełnym. Jest ostatnie produkt najdroższy spośród wszystkich trzech oraz o najważniejszym sposobie montażu, wymagającym naświetlania lampą UV. Dane jest do smartfonów o zakrzywionych krawędziach, dzięki swojej ulubionej formie idealnie łączy się do całych boków wyświetlacza, chroniąc go z wszystkiej strony. Szkła 3D zapewniają to najlepszą ochronę mocno zaokrąglonych wyświetlaczy. Należy ale mieć, iż ich tworzenie eliminuje możliwość zakładania etui nachodzących na początek smartfona, dlatego będą one podważać i sprzedawać szkło ochronne 3D.

Hartowane szkła Chojna

zobacz również Hartowane szkła 2D, 2,5D, 3D – czym się różnią?

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments