Fotografia cyfrowa

Fotografia cyfrowa

Artykuł Miesiąca Elektronika i IT Polecne i promocje

Fotografia cyfrowa szybko pobiła rynek, zaś z nowoczesnych rozwiązań chętnie korzystają zarówno amatorzy fotografii, jak i zawodowcy. Ogromny wybór aparatów cyfrowych oraz możliwości związane z cyfrową obróbką zdjęć to największe zalety cyfrowej fotografii.

Fotografia cyfrowa

Dla wielu właścicieli aparatów cyfrowych ogromną zaletą jest możliwość zobaczenia zdjęcia na wyświetlaczu zaraz po jego wykonaniu oraz możliwość zrobienia wielu zdjęć bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wiele dyskusji toczy się na temat wad i zalet aparatów cyfrowych, częste są również rozważania na temat: jaki aparat jest lepszy? Ten tradycyjny, czy ten cyfrowy? Jak potwierdzają specjaliści zajmujący się zawodowo fotografią, nie ważny jest sprzęt, którym wykonano zdjęcie, lecz ostateczny efekt. Choć do zdjęć powstających w ciemni podchodzi się z większym szacunkiem, te obrabiane za pomocą komputera również zasługują na uznanie. Wbrew powszechnej opinii nie każde zdjęcie łatwo poddaje się cyfrowej obróbce, zaś nawet najlepszy program nie jest w stanie zastąpić umiejętności fotografa. Każdy, bez względu na rodzaj wykorzystywanego aparatu, musi w swą pracę nad zdjęciem włożyć wiele wysiłku. Kadr, oświetlenie, kompozycja oraz dobry pomysł na interesujące zdjęcie – tego nie jest w stanie zastąpić nawet najlepsza technologia.

Fotografia cyfrowa to liczne korzyści dla osoby korzystającej z takich nowoczesnych rozwiązań. Podgląd obrazu, możliwość fotografowania bez ograniczeń oraz brak kosztów związanych z wywoływaniem filmu – oto podstawowe zalety, które zostały docenione przez użytkowników aparatów cyfrowych. Łatwość prezentowania zdjęć za pomocą stworzonego za pomocą komputera pokazu slajdów oraz możliwość publikowania ich szybko i wygodnie w komputerze to kolejne zalety fotografii cyfrowej.

Do słabych stron fotografii cyfrowej można natomiast zaliczyć to, że czas robienia cyfrowego zdjęcia oraz jego obróbka zabierają więcej czasu, zaś w przypadku słabszych aparatów zdjęcia są kiepskiej jakości. Innym problemem, który może drażnić użytkowników aparatów cyfrowych, jest ograniczenie rozmiaru odbitki rozdzielczością aparatu. A aparaty o wysokiej rozdzielczości są nieco droższe niż powszechnie dostępne w sprzedaży modele dla „masowych” użytkowników. Warto pamiętać również o wrażliwości aparatów cyfrowych na zabrudzenia, a w szczególności na kurz, który znacznie obniża jakość wykonywanych za pomocą takiego sprzętu zdjęć. Co więcej, aby móc przeglądać zdjęcia na komputerze oraz aby dokonać podstawowego retuszu należy posiadać komputer wraz z odpowiednim oprogramowaniem. Są to jednak wady, które nie zniechęcają miłośników cyfrowej fotografii.

Artykuł powstał dzięki portalowi wonga logowanie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
adek
adek
5 lat temu
Daj ocenę :
     

W ostatnich miesiącach moja firma była na skraju bankructwa, a to wszystko z powodu braku środków finansowych na zakup aut służbowych, którymi moi pracownicy byliby by w stanie dojeżdżać bezpośrednio do klienta. Ze względu na mój niski budżet nie byłam w stanie ich zakupić. Znajomy polecił mi serwis Kredytum.pl, gdzie można szybko i w przystępnej cenie wziąć w leasing nie tylko samochody osobowe, ale i ciężarowe, autokary lub urządzenia czy maszyny. Na początku byłam sceptycznie nastawiona do tej propozycji, jednak z upływem czasu zdecydowałam się wziąć w leasing samochód osobowy, który uratował moją firmę przed splajtowaniem. Dzięki temu moi pracownicy… Czytaj więcej »