eToro wyznacza kierunek rozwoju wraz z przejęciem spółki Firmo

eToro wyznacza kierunek rozwoju wraz z przejęciem spółki Firmo

Polecne i promocje

Firma eToro zajmująca się obrotem giełdowym online i inwestycjami dąży do urzeczywistnienia tokenizowanej przyszłości po zakupie firmy Firmo, duńskiego dostawcy, który umożliwia bezpieczne zawieranie transakcji na instrumentach pochodnych w każdym większym łańcuchu blockchain. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

eToro wyznacza kierunek rozwoju wraz z przejęciem spółki Firmo

 

Założona w 2007 roku, eToro stworzyła społeczność ponad 10 milionów zarejestrowanych użytkowników swojej „społecznościowej” platformy tradingowej. Pozwala uczestnikom widzieć, śledzić i automatycznie kopiować działania innych inwestorów w czasie rzeczywistym.

W ciągu ostatnich kilku lat, krypto waluty stały się coraz ważniejszą częścią działalności firmy, i od tego czasu obstawia ona mocno na jej technologie. Technologia blockchain świadczy, że eToro rozwija się i będzie się rozwijać.

Yoni Assia, Dyrektor Generalny eToro, mówi: „Przejęcie spółki Firmo umożliwi eToro przyspieszenie wzrostu naszej oferty tokenizowanych aktywów. Blockchain i tokenizacja aktywów odegrają ważną rolę w przyszłości finansów. Wierzymy, że z czasem wszystkie aktywa, w które można inwestować, będą tokenizowane i że będziemy świadkami największego w historii transferu majątku przez system blockchain”.

Firma twierdzi, że jej technologia stanowi platformę do bezpiecznego wdrażania kontraktów finansowych i może współpracować z każdym łańcuchem blockchain.

Zespół Firmo będzie teraz działał jako wewnętrzna jednostka ds. innowacji w eToro, której zadaniem będzie urzeczywistnienie celu, jakim jest tokenizacja wszystkich aktywów w eToro. Będzie to wiązało się z badaniami i rozwojem infrastruktury do wdrożenia aktywów oraz realizacją procesów obrotu giełdowego w infrastrukturze blokowej.

Omri Ross, Dyrektor Generalny spółki Firmo, mówi: „Pojawienie się technologii krypto walutowej i technologii łańcuchów blokowych, które leżą u podstaw tej technologii, doprowadziło do eksplozji innowacji finansowych. Jednak szereg trudności uniemożliwia masowe przyjęcie i integrację z istniejącą infrastrukturą. Naszym celem jest umożliwienie naszym użytkownikom handlu dowolnymi aktywami na całym świecie z natychmiastowym rozliczeniem poprzez tokenizację aktywów i wykonywanie wszystkich niezbędnych procesów handlowych w łańcuchu blokowym”.

eToro jako globalna, wielozakresowa platforma inwestycyjna z ponad dziesięcioma milionami zarejestrowanych użytkowników, wzbogaciła swoją ofertę produktową o ZCash (ZEC). Dzięki temu całkowita liczba aktywów krypto wautowych dostępnych na platformie eToro wynosi 15.

ZCash jest zdecentralizowaną strukturą płatniczą, zaprojektowaną tak, aby oferować użytkownikom większe możliwości ochrony prywatności. Często określany jako konkurent Bitcoin, Zcash został opracowany w 2016 roku, a kryptograf Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, Matthew D. Green, należy do jego założycieli.

Transakcje ZCash są transparentne co świadczy, że sieć działa podobnie jak Bitcoin. Mogą one też być „chronione” co oznacza, że dane wysyłającego i odbiorcy płatności nie są publikowane w publicznym łańcuchu. Taka struktura pozwala na przeprowadzanie audytów płatniczych, ale tylko wedle życzenia użytkownika.

W miarę jak inwestorzy coraz bardziej dążą do dywersyfikacji swoich zasobów opartych na technologii kryptowalutowej, na eToro można handlować ZEC (część Bitcoin), Ethereum, Bitcoin Cash, XRP, Litecoin, Ethereum Classic, Dash, Stellar, NEO, EOS, Cardano, IOTA i BNB.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments