Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Poradnik Klienta

Prowadząc własną firmę lub mając pracę na umowę o pracę, opłacamy składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to obowiązkowe składki, które odprowadzać powinien każdy mający firmę obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w przypadku wizyty u doktora, pobycie na zwolnieniu itp. Ale ludzie, którzy szczególnie dbają o swoje zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze dodatkowe rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat w ekspresowym tempie pojawiają się instytucje, które oferują dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dodatkowe świadczenie sfinansuje nam podwyższony poziom hospitalizacji, krótsze okresy oczekiwania na poradę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z płatnych urlopów zdrowotnych.

Koszty tego typu świadczeń nie są zbytnio duże. Standardowe polisy zaczynają się od 200zł netto jak widać nie jest to zbyt duży wydatek a w chwili nieprzewidzianego wypadku bez problemu może okazać się, że były to idealnie ulokowane oszczędności.

Warto więc poważnie zastanowić się nad tego typu dodatkiem do ubezpieczenia. Może ono okazać się kluczowym w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments