Centrum diagnostyki Kraków - kiedy wykonać morfologię krwi?

Centrum diagnostyki Kraków – kiedy wykonać morfologię krwi?

Warto przeczytać

Po ukończeniu 30. roku życia, każda z osób szanująca swoje zdrowie powinna regularnie zgłaszać się do lekarza rodzinnego celem wykonania badań kontrolnych.

Centrum diagnostyki Kraków – kiedy wykonać morfologię krwi?

Po ukończeniu 30. roku życia, każda z osób szanująca swoje zdrowie powinna regularnie zgłaszać się do lekarza rodzinnego celem wykonania badań kontrolnych. Należy pamiętać, że wczesne wykrycie zwłaszcza zmian przednowotworowych zwiększa skuteczność podjętego leczenia a tym samym daje szansę na całkowite wyleczenie. Jednym z podstawowych badań jest oczywiście morfologia krwi, której wynik z pewnością będzie pomocy w ustaleniu głównej przyczyny pogorszenia się samopoczucia lub występowania dokuczliwych objawów.

Morfologia – kiedy zgłosić się na badania krwi?

Zastanawiasz się, jakie objawy powinny nakłonić Cię do wykonania morfologii? Ciągłe zmęczenie, senność, uczucie znużenia, osłabienie organizmu, nocne poty, znaczna utrata masy ciała, brak apetytu, stany podgorączkowe, nawracające infekcje – w przypadku stwierdzenia powyższych dolegliwości wskazane jest wykonanie badań krwi. Lekceważenie występujących objawów doprowadzić może do nieodwracalnych zmian w organizmie oraz trwalej utraty zdrowia.

Pamiętaj, badanie krwi trwa zaledwie kilka minut a jego wynik może uratować Ci życie!

Jak przygotować się do badania krwi?

Choć wydawać by się mogło, że wystarczy być jedynie na czczo wskazówek dotyczących właściwego przygotowania się do morfologii jest o wiele więcej. Warto pamiętać o tym, że wykonywanie niektórych czynności na kilka godzin przed udaniem się do centrum diagnostyki w Krakowie może w sposób negatywny wpływać na ostateczny wynik badań morfologicznych.

Jakich zaleceń zatem należy przestrzegać? Wskazane jest by morfologię udać się w godzinach porannych, najlepiej pomiędzy 7 a 10. Na co najmniej 12 godzin przed badaniem pacjent powinien powstrzymać się od spożywania posiłków oraz zażycia porannej dawki leków. Oprócz tego należy unikać alkoholu i nadmiernej aktywności fizycznej. Pół godziny przed pobraniem krwi warto jest poświęcić na odpoczynek i wyciszenie organizmu.

Po otrzymaniu wyników badań najlepiej jest udać się do lekarza prowadzącego, który w sposób prawidłowy je odczyta oraz wyda stosowane zalecenia.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments