Jakie badania warto wykonać po trzydziestych urodzinach?

Badania Dobra

Zachodniopomorskie

Trzydzieste urodziny obecne etap złoty do przemyśleń. Warto, przy możliwości tego niepowtarzalnego rachunku sumienia, zastanowić się nad profilaktyką i badaniami, jakie należałoby zrobić. Co spowodować po trzydziestce, by poczuć się sprawnie i zdrowo?

Badania Czaplinek

Badania dla gości
i) Czemu posiadam się badać?

Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Mężczyzna po trzydziestce zachodzi w czas maksymalnych możliwości organizmu, po czym stopniowo zaczyna słabnąć. W tym stanie istnieje także dużo wrażliwy na różnego typu choroby i wprowadza mieścić się w wieku zwiększonego ryzyka, np. dla raka jąder.

Zobacz również cellactiv

b) Gdy się badać?

W klubu spośród tym o zwrócić opinię na profilaktykę. W okresie między 30 a 40 rokiem bycia należałoby wykonywać kompleksowe badania u różnych specjalistów. Warto zasięgnąć porady na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego lekarza.

c) Których wyników obawiać się najbardziej?

Nie o obawiać się wyników. Każde dają bowiem jakąś odpowiedź. Badając się regularnie, nie nosi w ogóle powodu do obaw. Wciąż ważne pozostaje badanie ogólne, morfologia krwi z OB i rozmazem, poziom glukozy we naturze czy kontrola cholesterolu, jakie mogą zapobiec chorobom serca. Co dwa, trzy lata warto zrobić lipidogram oraz RTG płuc.

d) Co jeszcze skontrolować?

Ważne jest pytanie okulistyczne. Brak problemów z marzeniem nie jest tu przeciwwskazaniem, choć po ukończeniu 30 roku bycia, problemy mogą się pojawić. To potrzeba będzie dobrać okulary. Warto dbać o badaniu dna oka.
Badania dla kobiet

i) Profilaktyka

Kobiece pytania są nic dużo wypromowane, a czyli o wiele dobrze kobiet wykonuje regularne badania. Toż niezwykle dobra! Mimo wszystko, choć świadomość Polek istnieje na dużym stopniu, warto o tym przypominać!

b) Niedoinformowanie

Wiele kobiecych schorzeń dostaje się z złej zgody na konkretny temat. Warto zatem przejrzeć możliwość na cmp.med.pl lub odwiedzić swojego specjalistę i zobaczyć, jakich z doświadczeń nie dokonywało się już od jakiegoś czasu.

c) Częstotliwość

Po trzydziestym roku bycia warto regularnie – co rok czy co dwa lata – wykonywać cytologię oraz mammografię. Istotna jest kontrola poziomu hormonów tarczycy i badanie krwi, ze określonym uwzględnieniem poziomu glukozy.
zobacz źródło Jakie badania warto wykonać

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments