Auta poleasingowe – dla kogo mogą okazać się interesujące?

Auta poleasingowe – dla kogo mogą okazać się interesujące?

Warto przeczytać
Auta poleasingowe to specyficzny segment samochodów, które nie zostały wykupiony lub są na sprzedaż po zakończeniu okresu leasingowania.

Auta poleasingowe – dla kogo mogą okazać się interesujące?

Auta poleasingowe to specyficzny segment samochodów, które nie zostały wykupiony lub są na sprzedaż po zakończeniu okresu leasingowania. W większości przypadków leasingobiorcy decydują się po okresie leasingu na kolejny samochód, dostępny w ofercie salonu. To znaczne udogodnienie. W podobnej cenie mogą bowiem uzyskać kolejny pojazd – w wielu przypadkach praktycznie nowy.

Umowa z leasingodawcą nie trwa zazwyczaj dłużej niż 5 lat. Po tym okresie samochód zazwyczaj dość mocno traci na wartości. Kierowany jest zazwyczaj na licytacje poleasingowe, gdzie może zostać ponownie wykupiony – również w formie leasingu. Dla kupującego nie wiąże się to z koniecznością posiadania zdolności kredytowej. Pozwala ominąć procedurę związaną z przyznaniem finansowania w formie kredytu.

Jednocześnie auta poleasingowe pozwalają zakwalifikować ratę leasingu, jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej i w związku z tym obniżyć należny do płacenia podatek.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup auta poleasingowe?

Zakup pojazdu eksploatowanego w trakcie realizowania zadań służbowych to korzystna opcja z finansowego punktu widzenia. Auta poleasingowe kosztują zazwyczaj nie wiele. Posiadają stosunkowo niewielkie przebiegi i ich wiek nie przekracza zazwyczaj 5 lat od nowości. W wielu przypadkach mogą być podnoszone głosy, że samochody leasingowana posiadają bardzo duże przebiegi. Jest to prawda tylko w teorii – dzisiaj bowiem znacznie więcej jest samochodów finansowych leasingiem, co wiąże się z faktem, że nie wszystkie użytkowane są wyłącznie w trasach.

Pojazdy w leasingu użytkowane są przede wszystkim przez dyrektorów, prezesów i menedżerów – a nie tylko przez dostawców. Posiadają one udokumentowany przebieg, wpisywany regularnie do książeczki serwisowej. Jednocześnie warto pamiętać, że wszystkie naprawy są dokumentowane, w związku z czym użytkując samochód możemy mieć pewność, co do tego co było w nim wymieniane i naprawiane.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments