Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Jastarnia

Poradnik Klienta

Co obecne istnieje adblue na stacjach? AdBlue stanowi więc wielkiej klas roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z zespołem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Pamięta to na punktu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Dostarczany jest poprzez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Czarna Woda

Z pośród wszystkich płynów stosowanych do transportu jest nietoksyczny, prawy i miły w użytkowaniu. Tankuje się go do określonego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W procesie kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą zaopatrzone w ten program.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie zaś w który rodzaj można dodać AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wykorzystanie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc powstaje ich jeszcze więcej. W wybranych krajach np. w Holandii można i wziąć z automatów znajdujących się przy autostradach. Nie wszystkie samochody można zatankować bezpośrednio z dystrybutora. Niektóre pojazdy mają za małą średnicę wlewu. Wtedy jest nam tylko wlanie płynu bezpośrednio z butelki. Trzeba mieć, aby nie rozlać. Płyn ten posiada duże właściwości korozyjne. Adblue Czarna Woda

Gdzie dostaje się wlew do AdBlue?

Czym nowszy projekt auta, tym jaśniejszy jest wstęp do wlewu AdBlue. Uważa się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W dalszych pojazdach system ten nie był organizowany na stanie projektowania, przez co niebieski korek może znajdować się w pozostałych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Że to w wielki sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej form warto pamiętać pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do zakupienia w moc sklepach internetowych.

Adblue Czarna Woda

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue jest dużo popularna. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i zamykamy zapłon. Po paru sekundach artykuł o brakującym płynie powinien zniknąć. To można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba mieć o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą możliwością jest zakup płynu w sumach hurtowych (przy 1000 l, stawka za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Wartość w krótszych ilościach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić zarówno na efekty z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue jest dobrze taki tenże skład wówczas nie warto przepłacać.
Adblue Czarna Woda

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 mają gorsze zużycie paliwa o prawie 3-4%, a silniki zgodne z umową EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w wielki sposób wydłuża czas między serwisowania pojazdów. Samochód przez większy czas trwa pełną sprawność, co odkłada się jeszcze na ogromniejszą cenę podczas odsprzedaży. Osoby mające z AdBlue wpływają na ochronę środowiska naturalnego, dzięki niższej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą postawę otrzymują niższe opłaty drogowe w regionach Unii Europejskiej.
Adblue Czarna Woda

Artykuł został zaaranżowany we wymianie Co to jest adblue na stacjach?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o